Între noi e totul bine

Teatrul “Alexie Mateevici” Chișinău

De: Dorota Masłowska
Regie: Slava Sambriș
Scenografie: Irina Gurin
Coloană sonoră: Valentin Strișcov
Traducere și adaptare: Sabra Daici
Design costume: Alina Perju
Decor: Ion Cataraga
Light design: Eugen Croitor
Video design: Cristian Oloi
Creator păpușă: Valentina Ostap
Fetița Metalistă –  Diana Boșcov
Bătrânica apatică în scaun cu rotile – Margareta Nazarchevici-Bechet
Halina – Cătălina Budu
Bozena – Ludmila Botnaru
Bărbatul – Giasti Sirah
Actorul – Victor Untilă
Prezentatoarea – Valentina Ostap
Edyta – Nina Lefter

Varsta recomandată: 16+
Limba în care este spectacolul: Limba română
Durata spectacolului: 2h

📍Teatrul de Vest Reșița
Ora 19:00

Sinopsis: Este o tragicomedie despre trei generații de femei care trăiesc sub același acoperiș, dar în lumi complet diferite. Bunica trăiește în amintirea războiului, mama lucrează din greu într-un system fără perspective, iar fiica e prinsă într-o realitate virtuală, fără rădăcini.

Într-un decor care amintește de multe familii din Moldova – marcat de migrație, tranziție și lipsa dialogului între generații – spectacolul scoate la iveală cum trecutul, prezentul și viitorul nu mai reușesc să comunice.

Este o poveste despre alienare, supraviețuire și iluzia că „între noi e totul bine” – o frază care ascunde, de fapt, o criză profundă a comunicării și identității.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *